مصالح ساختمانی شبانه روزی

امروزه با شدت گرفتن ساخت و سازها چه به صورت شخصی و دولتی ، تهیه مصالح ساختمانی در هر ساعت از شبانه روز اهمیت زیادی پیدا کرده است که همین عامل سبب شده تا مصالح فروشی شبانه روزی کاربرد ویژه و مخصوص به خود را داشته باشد و خیلی از مشتریان بتوانند در پایان روز و هنگام شب و با توجه به نیاز خود مصالح روز آینده را سفارش دهند.

خرید و قیمت مصالح ساختمانی

یکی از مهم ترین و اصلی ترین دغدغه سازندگان ساختمان ثابت نبودن قیمت مصالح حتی در طول شبانه روز می باشد که موجب شده تا بسیاری از انبوه سازان بزرگ کشور سرمایه های خود را از بازار ساخت ملک خارج کنند. در سال های اخیر تلاش زیادی برای جلوگیری از رشد قیمت مصالح صورت گرفته است و همچنین خرید مصالح ساختمانی به صورت شبانه روزی در تمام شهر های ایران انجام می گردد.

پرفروش ترین مصالح ساختمانی

برخی از مصالح ساختمانی دارای فروش بسیار زیادی در طول سال می باشند که سهم عمده ای از بازار را تشکیل می دهند و مصالح فروشی ها در طول شبانه روز اقدام به ثبت سفارش و فروش آنها می کنند که متاسفانه فروش زیاد آنها سبب ورود برخی از افراد سودجو نیز شده است. از پرفروش ترین مصالح می توان به سیمان ،سفال ،آجر ،ایزوگام ،آهن آلات و ماسه اشاره کرد.

ایزوگام

با توجه به کاربردهای بسیار زیاد ایزوگام چه در ساخت و سازهای جدید و چه ساختمان های قدیمی در عایق بندی ساختمان فروش این محصول نیز به شدت زیاد می باشد. امروزه ایزوگام های پلیمری و دمیده به صورت تک لایه و دولایه توسط شرکت های مختلف انجام می شود که از روکش های نیز می توانیم به ایزوگام با روکش آلومینیومی ،بدون روکش آلومینیومی و با روکش سنگریزه ای اشاره کنیم.

آجر

یکی از مهم ترین مصالح در سفت کاری ساختمان آجر و سفال می باشند که در قسمت هاس مختلف ساخت و ساز از آنها استفاده می شود. از انواع آجر می توان به آجرمعمولی ، آجر سفالی ،آجرنسوز و آجر سنگ فرش اشاره کرد.

سیمان

احتمالا یکی از محبوب ترین ها در مصالح فروشی شبانه روزی که مشتریان بسیار زیادی هم دارد بدون شک سیمان است. سیمان در قسمت های مختلف از شروع تا پایان ساخت یک ملک نقش اساسی را ایفا می کند که تنها مشکل حال حاضر آن نیز نوسانات شدید قیمتی می باشد.

آهن آلات

گران ترین و پر استفاده ترین مصالح در ساختمان سازی مربوط به حوزه آهن آلات می باشد
که نقش کلیدی در امنیت و استحکام بخش های مختلف ساختمان دارد.

مزایا و ویژگی های شرکت ما:

تامین مصالح ساختمانی در طول شبانه روز برای مشتریان
کمک به گردش پول در صنعت ساختمانی
ایجاد شرایط خرید تک و محدود مصالح ساختمانی برای مشتری
کمک به ثبات در وجود مصالح ساختمانی
پراکندگی در مناطق مختلف شهری و روستایی
و …

 ساختار کلی مصالح

مصالح ساختمانی در دسته های مختلف تولید شده و هرکدام دارای خصوصیات مخصوص به خود می باشند.
برای تهیه این مصالح باید کل آن را از مصالح فروشی تهیه کرده و برخی دیگر آنها نیاز به خرید اصل مصالح می باشد.

 مصالح پیش ساخته

این نوع مصالح در کارخانه ها و یا کارگاه های تولیدی ساخته می شود و توسط مصالح فروشی ها در اختیار مشتریان قرار می گیرد.
از مهم ترین آنها نیز میتوان به :
دال بتنی پیش ساخته، دیوارهای بتنی پیش ساخته، پانل های گچی پیش ساخته، کاشی و سرامیک، انواع بلوک و آجر اشاره کرد.

مصالح ساختمانی درجا

این نوع مصالح توسط استادکار در همان محل ساختمان تهیه می شود شما تنها نیاز به خرید مصالح اصلی را دارید.
به طور مثال به انواع ملات، قیرگونی درجا، اسکلت ساختمان، چهارچوب درجا و بتن درجا اشاره نماییم.

سخن پایانی

طبق توضیحات بالا وجود مصالح فروشی های شبانه روزی کمک زیادی به تامین و خرید این مصالح برای سازندگان کرده است و در هر ساعت از طول روز می توانند اقدام به خرید و سفارش محصول مورد نیاز خود نمایند و اگر دولت موفق به حفظ و ثبات مصالح ساختمانی شود قطعا سبب رونق گرفتن ساخت و ساز و در نتیجه آن افزایش اشتغال و کاهش قیمت مسکن خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *