تامین مصالح ساختمانی تهران

یکی از مهم ترین مسائل در ساخت و ساز بدون شک مصالح ساختمانی می باشد که در استحکام یک ساختمان مسکونی یا تجاری نقش اصلی را ایفا می کند. تامین مصالح با کیفیت و قیمت مناسب یکی از دغدغه های انبوه سازان است زیرا نوسانات قیمتی در این حوزه بسیار زیاد است. در این مطلب سعی کرده ایم تا اطلاعات جامع و کاملی از چگونگی تامین و خرید مصالح ساختمانی خوب برای شما قرار دهیم.

مصالح ساختمان چیست؟

مصالحی که در زمینه سفت کاری و یا نارک کاری یک ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد را مصالح ساختمانی می نامند. این مواد از فراورده های طبیعی یا مصنوعی به صورت ساده و خام و یا ترکیب شده در کارخانه ها تولید و ساخته می شوند. خب قطعا وجود مواد اولیه در کارخانه های سبب تامین مصالح ساختمانی برای فروشندگان خرد و همچنین خریداران اصلی می شود.

معرفی انواع مصالح

به طور کلی مصالح ساختمانی در دو نوع ساده و یا ترکیب مصالح طبیعی و یا مصنوعی تقسیم می شوند. قطعا شما در احداث یک ساختمان از مصالح ساختمانی مختلف استفاده خواهید کرد که خود همان مصالح نیز دارا انواع گوناگونی می باشد. در زیر به معرفی و بررسی برخی از مصالح ساختمانی پرداخته ایم که تامین آنها بسیار مهم و حیاتی برای صنعت ساختمان سازی می باشد.

بتن های ساختمان

امروزه بسیاری از ساختمان ها با اسکلت بتن ساخته می شوند که دارای امکانات و مزایا بیشتری نسبت به مدل آهنی خود می باشند. بتن از مخلوط آب و سیمان بدست می آید که از انواع آن می توان به بتن سنگین ،بتن سبک ،بتن متخلخل ،بتن سبک هوادار ،بتن با مقاومت بالا ،بتن پلیمری و بتن خود متراکم اشاره کرد که در استحکام سازه یک ساختمان نقش اساسی را ایفا می کنند.

آهن

شاید به جرات بتوان آهن را مهم ترین بخش در ساخت و ساز یک ملک دانست که در قسمت های مختلف ساختمان نقش کلیدی را ایفا می کند. از تیرآهن، انواع ورق ها، انواع درب، نبشی ها و انواع میلگرد به عنوان مهم ترین آهن آلات می توانیم نام ببریم.

شیشه

از دیگر مصالح کاربردی در صنعت ساختمان می توان به شیشه اشاره کرد که چه از نظر استحکام و چه از نظر زیبایی دارای اهمیت بالایی می باشد. شیشه نیز انواع مختلفی دارد و از مهم ترین آنها می توان به شیشه رنگی ،شیشه رفلکس ،شیشه دوجداره ،شیشه لمینت یا نشکن ،شیشه سکوریت و شیشه های خم اشاره کرد.

گچ و سیمان

گچ ، سیمان و ماسه را می توان جزء پراستفاده ترین مصالح نام برد که در تامین مصالح ساختمانی نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. از انواع گچ می توان به گچ سفید کاری ،گچ میکرونیزه ،گچ عاج ،گچ گیپتون و گچ سیوا اشاره کرد. همچنین سیمان نیز انواع مختلفی دارد که به طور مثال می توان از سیمان پرتلند که از بهترین نوع سیمان است ، سیمان رنگی که از سیمان سفید تهیه می شود و سیمان نسوز که مقاوم در برابر حرارت است نام برد که کاربردهای بسیار زیادی در ساختمان دارند.

نکات مهم در مصالح ساختمانی با کیفیت

تامین مصالح ساختمانی خوب و استاندارد تاثیر مهمی در ایمنی یک ساختمان دارد که مستقیما با جان و مال افراد زیادی درگیر است پس باید در تامین و خرید مصالح مهم ساختمانی نهایت دقت و بررسی را داشته باشد تا در آینده دچار مشکلات احتمالی نشوید. در زیر به بررسی برخی نکات مهم در خرید مصالح ساختمانی با کیفیت پرداخته ایم.

استفاده از مصالح با کیفیت و مرغوب
خرید مصالح ساختمانی متناسب با سازه ملک
استفاده از مصالح ساختمانی مورد تایید مهندسین ناظر ساختمان
تامین مصالح ساختمانی از شرکت ها و برندهای معتبر داخلی
بررسی و چک کردن کیفیت محصول قبل از پرداخت پول و خرید آن

سخن پایانی

همانطور که میدانید تامین وتهیه مصالح تاثیر بسیار زیادی در رشد ساخت و ساز و در نتیجه افزایش بسیار زیاد اشتغال در همه حوزه ها می باشد و به همین دلیل است که بازار مسکن در ایجاد و رونق شغل ها بسیار مهم می باشد. در سال های اخیر مشکلات زیادی در تامین مصالح ساختمانی در کشور ایجاد شده است که باعث ثابت نبودن قیمت و گاهی رشد بسیار زیاد آن شده است. از مهم ترین تاثیرات تامین مصالح ساختمانی می توان به ثابت نگه داشتن ملک و جلوگیری از افزایش قیمت مسکن اشاره کرد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *